август 2015
МВФ більше не вимагає скоротити українцям зарплатиПро це заявив перший заступник міністра фінансів України Ігор Уманський.
“Нам вдалося змінити початковий підхід Фонду до цієї програми, адже раніше вона була жорстко фіскальна. Справа в тому, що зазвичай МВФ допомагає країнам, які мають проблеми з платіжним балансом, держбюджету, публічних фінансів. Як правило, вирішуються ці проблеми шляхом скорочення витрат, соціалки і т.і. Але у випадку з Україною, як показала практика, виключно цей шлях виходу з кризи недоцільний. Мало займатися вирівнюванням ситуації, скажімо так, на монетарному терені, потрібно вирішувати системні економічні проблеми, які тягнуться ще з 2009 року. Тим більше, реалізація цих завдань ускладнюється, тому що на Сході країни ведуться військові дії”, – змалював ситуацію Уманський.
За його словами, тепер з економічної кризи Україна буде виходити трохи інакше: проведені в країні реформи будуть як і раніше складними, але виявляться менш шоковими для її громадян.
«Зокрема, нам вдалося домовитися з Фондом про те, щоб прибрати з кінцевого тексту Меморандуму МВФ багато вимог щодо скорочення зарплати, соціальних витрат. І зараз, після схвалення кредиту Міжнародного Валютного Фонду, Україна нарешті зможе говорити про можливості залучення інвестицій ”, – зазначає політик.
Уманський нагадує, традиційно якщо Фонд відновлює співпрацю з проблемними країнами – це дає “зелене світло” для залучення туди інвестицій з інших джерел, оскільки іноземці отримують підтвердження платоспроможності країни-боржника. “Тобто, скоро і Україна знову отримає цей доступ на ринки капіталу, відновляться інвестиційні потоки, активізується бізнес-діяльність”, – каже заступник міністра фінансів. Количество просмотров: 905
|