сентябрь 2015
В Україні в два раза зріс «зелений тариф»«Зелений тариф», який застосовується для об'єктів альтернативної енергетики України, з 25 березня зріс у два рази після закінчення надзвичайного стану в електроенергетиці. Про це журналістам повідомив член Національної комісії з регулювання енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.
«Тепер тарифи у 2-2,2 разу вище за ті, що були до 25 березня», - сказав він. З 25 березня сонячні електростанції можуть продавати свою електроенергію в мережу по тарифу 11,6-15,8 грн за кВт/год, а вітряні електростанції - по 2,2-3,9 грн за кВт/год. «Завдяки підвищенню цього тарифу лише у квітні альтернативна енергетика додатково отримає з ринку 300 млн гривень», - підкреслив Герус.
Зелений тариф – спеціальная ціна, по якій мають продавати енергетику в центральну мережу станції, що використовують поновлювальні та альтернативні джерела енергії. Головна мета його запровадження - залучення інвестицій у технології використання поновлюваних джерел енергії. ЗТ був знижений 27 лютого цього року на 55% для сонячної енергетики та на 50% - для решти відновлювальної генерації. Цей крок значно зменшив рентабельність проектів поновлювальної та альтернативної енергетики в Україні, що викликало занепокоєння Європейського банку реконструкції та розвитку, який навіть надіслав листа очільнику уряду України, вказуючи на те, що «зелена енергетика» - один з головних пріоритетів ЄС. Зниженню «зелених» тарифів унеможливлювало повернення вже вкладених інвестицій та ставило хрест на майбутньому припливу коштів у сектор поновлювальної енергетики в нашій країні. Учасники ринку навіть планували подавати до суду, оскільки українське законодавство гарантувало незмінність «зелених тарифів» до 2020 року. Количество просмотров: 893
|